Uniek & betaalbaar: gebreide kussens

Het beste van twee werelden: de roots van het lifestylemerk AGATHA AMSTERDAM liggen in Portugal en de inspiratie voor de relaxte stijl komt uit onze hoofdstad. Het resultaat? Originele en onderscheidende interieurproducten, zoals gebreide kussens en plaids.
Passie voor breien
Daniela Pereira, ontwerper en eigenaar van AGATHA Amsterdam over het ontstaan van haar bedrijf: ‘Sinds mijn kindertijd heb ik een passie voor breien. Ik was gefascineerd door de vaardigheid en creativiteit van mijn oma toen ze voor ons breide. Kon uren doorbrengen met naar haar kijken en van haar leren. Ik verliet Portugal meer dan tien jaar geleden en nam deze passie met mij mee en herontdekte hier de vreugde en eindeloze creatieve mogelijkheden van dit prachtige ambacht.
In Amsterdam kwam ik tot het besef dat de traditionele Portugese esthetiek een deel van mij, mijn identiteit en mijn werk is. Mijn bedrijf is een combinatie van mijn oorsprong en mijn passie voor breien. De stukken combineren traditioneel vakmanschap uit Portugal, gemaakt met de allerbeste hoogwaardige natuurlijke vezels en een moderne en verfijnde esthetiek.’
Hier bedacht, daar gemaakt
Het bedrijf maakt originele en onderscheidende interieurproducten. Het verbindt elementen van de Portugese cultuur, zoals traditionele geveltegels, iconische keramische dierenfiguren en typische planten met een hedendaagse ontwerpesthetiek en de Amsterdamse relaxte stijl.
De complete collectie wordt exclusief ontworpen in hun studio in Amsterdam en vervaardigd door gespecialiseerde producenten in het noorden van Portugal. Alle afwerkingen en kussenvullingen worden lokaal, in de buurt van de fabrikant, ingekocht.
Met dank aan de kat
O, en waar de naam Agatha vandaan komt? Zo heet de kat van Daniela (‘elke breier heeft een kat’). ‘Agatha is altijd om me heen om te knuffelen of spelen met de garens terwijl ik aan het breien ben.’
Kom naar de vt wonen&design beurs en bekijk de kussens en plaids van Daniela. Boek snel je kaarten!
Dit is alvast een sneak preview van haar mooie producten:
Ook interessant?

Miniatuurverhaaltjes op keramische tegels
Bekijk het artikel
5x Fotobehang met wow-factor!
Bekijk het artikel
3x producten voor een werkplek make-over
Bekijk het artikel